сите категории

IMИМИ ЈВ12
Правосмукалка против грини

Силно и високофреквентно прислушување
Ултразвучно отстранување на грини
УВ-Ц стерилизација

400W Силна моќност

Ултразвук
Уништи ги нервите на грини

УВ-Ц стерилизација
Убива 99.99% бактерии

Композитна четка
Длабоко и брзо допирање

Двоен циклонски систем Постојано вшмукување

Широк приклучок за вшмукување
Отстранете ги грините поефикасно

超声波标志处

20000HZ-50000HZ Моќен ултразвук

Ултразвукот може да ги уништи нервите на грините, да го спречи растот на грините и ефикасно да ги елиминира грините долго време. Безбедно за бебиња.

紫外线标志处

Професионална УВ-Ц ламба

УВ-Ц светлината елиминира 99.9% од бактериите и вирусите и ги парализира грините од прашина и ја забавува нивната способност за размножување.

尘杯标志处

Двојна циклонска филтрација

Патентирана двоциклонска филтрација, избегнувајќи повторно ослободување на штетните бактерии и патогени во воздухот.

滚刷标志处

Патентиран натпреварувачки четка

Допрете ја површината со силни вибрации за да ги отстраните грините.
Четката е специјално дизајнирана за вакуумирање на душеци, кревети, софи, тапацир и други слични површини без никаква штета.

Шокантен факт

Прашинскиот грини насекаде, кој е еден од главните извори на алергени во затворен простор кој може да предизвика дерматитис, астма и алергиски ринитис итн.

JV12-1920_01

Потребен ви е професионален асистент

JV12-1920_03

Силна моќ, длабоко отстранување на прашинските грини и бактерии

Моќен мотор со висока прецизност од 400 W

JV12-1920_05

Патентираната композитна четка ги отстранува грините длабоко од душекот

Со мека гумена лента+мека лента за коса, 20840 пати/минутно силно удирање, лесно и длабоко и силно ги собира ситните прашини и грини без да ја оштети површината на душекот.

JV12-1920_07

JV12-1920_09

Ултразвукот ефикасно ги убива прашинските грини

Ултразвукот може да ги уништи нервите на грините, да го спречи растот на грините и ефикасно да ги елиминира грините долго време. Безбедно за бебиња.

JV12-1920_11

УВ УВ убива 99.99% бактерии

JIMMY JV12 против грини правосмукалката ослободува 253 nm ултравиолетова бранова должина за да ги уништи клетките на грини, може да убие 99.99% грини и бактерии. И кога машината ќе ја напушти површината, УВ ламбата автоматски ќе се исклучи за да се избегне оштетување од ултравиолетово зрачење.

JV12-1920_13

Сертифициран од Британците

Фондација за алергија
Ефект за отстранување на грини и алергија на прав и тестиран од професионална агенција, стапка на отстранување на грини 99.99%.

JV12-1920_15

Систем за двоциклонска филтрација

Патентирана технологија за филтрирање со двојни циклони, одделни прашински грини и прашина од воздухот, помалку затнување на чашата за прав, машинското вшмукување е поконстантно.

12_01

Приклучок за вшмукување широк 220 mm

Ефикасноста е значително подобрена, чистејќи го креветот само за неколку минути.

12_03

Дизајн за перење

Чашата за прав, капакот на чашата за прав и MIF филтерот сите се перат.
Еден клуч за расклопување и перење, поудобно.

JV12-1920

Низок шум

Низок работен звук, поудобен за користење.

12_05

Повеќе детали за производот

JV21 001bx

Конфигурација на производот
 • Номинална моќност: 400W
 • Номинален напон: 220-240V
 • Моќност на УВ ламба: 6W
 • Начин на филтрација: MIF
 • Работен шум: 75dBA
 • Капацитет на чаша прашина: 0.4л
 • Должина на кабелот за напојување: 5м
 • УВ стерилизација: Да
 • Ултразвучна технологија: Да
 • Замена на MIF филтер: 1
 • Четка за чистење: 1
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас