сите категории

Фен за коса JIMMY F2

Брзо сушење на косата
Кисна коса со нано водни јони

Брзо суво

Нано воден јон

Негативен јон

Прецизна контрола на топлината

Дизајн што може да се преклопи

Пакет за подароци

处 ano нано-воден јон

Нано воден јон и негативен јон

Нежно навлажнете ја косата со нано водни јони и негативни јони. Напредната негативна јонска технологија извлекува влага од воздухот и внесува коса со јони богати со влага. Негативниот генератор на јони може да ослободи повеќе од 2 милиони единици / см³на негативни јони во секунда, измазнувајќи ја косата.

Onst 丝 处 -константна температура

Ниско зрачење, постојана температура

Фен за коса JIMMY користи специјален метод за намотување на жица за греење, ефикасно осигурувајќи дека излезната температура е порамномерна и поудобна при дување, спречувајте нерамномерно загревање или прегревање и нежно ја заштитувате косата.

处 处 висока моќност

25L / S Проток на воздух, побрзо сушење

Излезни мотори со голема моќност од 6 лисја 1800w излез 1.5м³со голем волумен на воздух во минута, дава посилен ветер за побрзо сушење.

Режими на фен за коса

Ладен / топол воздух, 2 нивоа на брзина

Фен за коса JIMMY Nano ги покрива вашите потреби за секојдневно сушење на косата и грижа. F2 обезбедува режими на дување на топол и ладен ветер и избор на брзина на воздух во 2 нивоа.

Високо-моќниот мотор од 1800w управува силен проток на воздух

Сечила на вентилаторот со 6 листови, со моќен мотор 1800w, излез 1.5м³со голем волумен на воздух во минута, испорачува засилен ветер за побрзо сушење

фен за висока моќност

Нано водните јони ја хранат косата и го зајакнуваат квалитетот на косата

Напредна негативна јонска технологија, вади влага од воздухот и внесува коса со јони богати со влага, за да ја направи вашата коса позаладена, сјајна и свилена мазна, длабоко заштитувајте ја од оштетување и досада

нано_воден јон

Негативните јони го неутрализираат статичкиот електрицитет, го намалуваат разлетувањето, ја зголемуваат мазноста

Негативниот генератор на јони може да ослободи повеќе од 2 милиони единици / см³ негативни јони во секунда, покривајќи ја површината на косата, неутрализирајќи го позитивниот полнеж на косата, елиминирајќи го статичкиот електрицитет, измазнувајќи ја косата

негативен_ион-1

Здраво и слабо зрачење, излез на постојана температура, заштитувајте ја косата

Фенот за коса JIMMY користи специјален метод за намотување на жица за греење, ефикасно осигурувајќи дека излезната температура е порамномерна и поудобна при дување, спречува нееднакво загревање или прегревање и нежно ја заштитувате косата.

ниско_радијација

Променливи режими и поставки

Прилагодување на брзината на воздухот од 2 нивоа

режими за сушење на коса

стајлинг_нознак

Вртежна млазница со висок квалитет и 360 °

Широката, тенка млазница за стилизирање го насочува протокот на воздух за да ги намали влакната што летаат, создава мазна завршница, идеална за прецизно стилизирање на вашата коса.

фен за коса што може да се преклопи

Дизајн што може да се преклопи - практично складирање и заштеда на простор

Преклопен преносен дизајн, погоден за носење и чување, совршен за домашна употреба или за патување.

дизајн_детали_производ

Продолжете да се подобрувате

- Двослоен монтажен заден капак за да се избегне заплеткување на косата и лесен за чистење.
- Привремената млазница го носи силниот проток на воздух кон вашата коса за брзо сушење и совршен стил.
- Деликатно дизајнирана рачка, со стрес на рамнотежа, удобна за употреба.


F2-производ-параметар

  Параметар на производот
 • Име на производот: JIMMY Nano фен за коса F2
 • Номинална напон: 220-240V
 • Номинална моќност: 1800W
 • Тип на мотор: брусен мотор
 • Максимална бучава: 75dB (A)
 • Максимален волумен на воздух: 25L / S
 • Должина на кабелот за напојување: 1.8м
 • Нето тежина: 583g
 • Додаток: Млазница за брзо сушење
 • Тип на приклучок: VDE
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас