сите категории

IMИМИ ЈВ85

Безжична правосмукалка

Длабокото чистење наоколу го направи напор

185AW Силна моќност на вшмукување

60 минути долг рок на траење

Патентиран хоризонтален циклон

Интелигентен LED дисплеј

Горниот рачен дизајн

JV85 卖点 LE -LED 显示屏 处

Интелигентен LED дисплеј

Интелигентниот LED дисплеј го покажува статусот на напојување на левата батерија и режимот на работа на машината, помагајќи да се направи подобар план за чистење.

JV85 卖点 图 - 上 把手 处

Горниот рачен дизајн

Патентираната горна рачка користи најмалку напор и троши дизајн и остава помалку стрес врз мускулите на подлактицата, овозможувајќи долгорочно лесно чистење со правосмукалка.

JV85 卖点 图 - 电池 处

Траење до 60 мин

7PCS голем капацитет Одвојливи литиумски батерии, опремени со JIMMY 55% мотор со висока ефикасност, Максималното време на работа на машината достигнува 60 минути.

JV85 卖点 LE -LED 屏 下

Патентиран хоризонтален циклон

JV85 го применува најновиот патентиран дизајн на JIMMY, хоризонтален циклон, ги намалува кривините на патот на воздухот во чашата за прав, ја подобрува брзината на воздухот и ја елиминира блокадата на воздушниот пат.

JV85 卖点 图 - 刷头 处

5 четки за чистење на сите страни

JV85 доаѓа со 5 четки за вакуумирање на различни типови под со длабоко чистење и деликатна грижа за површините. Креативниот дизајн против намотување ви дава искуство без проблеми при чистење.

JV85_strong_вшмукување

185AW најсилна моќност на вшмукување

Воден од JIMMY 55% дигитален мотор без четкички со висока ефикасност, JV85 достигнува 185AW моќ на вшмукување, подобрен за 60%.

 • 100,000RPM

  Дигитален мотор

 • 500W

  Номинална моќност

 • 55%

  Висока ефикасност

 • 185 AW

  Моќност на вшмукување

JV85_долго_траење

Долго работно време од 60 мин

7PCS литиумска батерија со голем капацитет, опремена со мотор со висока ефикасност JIMMY 55%, максималното работно време на машината достигнува 60 минути.

Време на работа W / електрична глава: 12/20 / 45минути
Време на работа W / O Електрична глава: 13/23 / 60мин

JV85_led_display

Интелигентен LED дисплеј

Интелигентниот LED дисплеј го покажува статусот на напојување на левата батерија и режимот на работа на машината, помагајќи да се направи подобар план за чистење.

JV85_хоризонтален_циклон

Патентиран хоризонтален циклон ја намалува загубата на вшмукување

JV85 го примени најновиот патентиран дизајн на JIMMY, хоризонтален циклон, ги намалува кривините на патот за воздух во чашата за прав, ја подобрува брзината на воздухот и ја елиминира блокадата на воздушниот пат.

JV85_dual_циклон

Патентиран двоен циклон
Држи вшмукување континуирано силно

Патентираната технологија на двојниот циклон на JIMMY ефикасно ја одделува прашината од воздухот и ја елиминира загубата на вшмукување. Споредувајќи се со мултициклон, двоциклонот предизвикува помала отпорност на воздухот и го прави вакуумот помоќен.

Куп на прашина JV85

Капацитет на чашата со голема прашина 0.6L

Чаша за прашина со голем капацитет од 0.6 литри го намалува времето на чистење. Капацитетот на чашата за прав ја подобрува 20%.

Анализа на силата на човечкото тело во експеримент со гира

H8-1

JV85_ горната_рачка

Патентиран дизајн на горната рачка *
Лесен за носење со малку напор

Раката, цевката за правосмукалка и главата на подот се во иста линија за време на чистењето, заштедува повеќе напор за време на чистењето.

JV85_floor_brushroll

Комбиниран четка за чистење Четки го чисти подот целосно со едно поминување

Мека и тврда коса со големина на дијаметар од 50мм, со големина на подот, собира големи остатоци, ситна прашина и избришете ги нечистотиите од земја и милениците за едно минување.

JV85_carpet_brushroll

Дополнителен четка за четки за длабоко чистење теписи

Опремен со четка за теписи со најлонска коса и гумена лента за длабоко чистење на тепих.

Четка за JV85_ анти-ветер

Ја чисти косата без намотување околу четката

JIMMY разви дизајн на чешлање на подот, што може да спречи навивање на миленичиња или човечка коса околу четката за чистење. Одлично за домови со домашни миленици.

JV85_мултифункционална четка

Опрема со различни алатки за чистење на сите тешко достапни области
Глава за електричен душек

Врши прашина и грини од прашина од длабокиот кревет или троседот преку силно тропање со четки.

Алатка за тапацир 2-во-1

Може да отстрани прашина и остатоци од масата или која било друга површина на мебелот.

Алатка за пукнатини 2-во-1

Може да отстрани прашина и остатоци од која било длабока пукнатина.

JV85_ пријателски_дизајн

Пријателски дизајн

Полнење за време на складирањето

Пакет за отстранување на батерии

Едно притискање на копчето за да се испразни чашата за прашина

Филтер и четка за миење четки

Што е вклучено

JV85_unboxing1

JV85_параметар_станица

Параметар на производот
 • Име на производот: Правосмукалка JIMMY безжична JV85
 • Напон: 25.2V
 • Номинална моќност: 500W
 • Проток на воздух: 1.2 m³ / мин
 • Сила на вшмукување: 185AW
 • Мотор: Дигитален мотор без четки
 • Време на работа W / Електрична глава: 12/20 / 45мин
 • Време на работа W / O Електрична глава: 13/23/60 мин
 • Време на полнење: 4-5Н
 • Бучава: 82dBA
 • Капацитет на чаша прашина: 0.6L
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас

Жешки категории