сите категории

JIMMY JV85 Про

Ново ниво на чистење

Посилно и флексибилно вакуумирање

200AW Силна моќност на вшмукување

70 минути долг рок на траење

Патентиран хоризонтален циклон

Интелигентен LED дисплеј

Флексибилна метална цевка

JV85 Pro LE LE -ЛЕД 显示屏 处

Интелигентен LED дисплеј

Интелигентниот LED дисплеј го покажува статусот на напојување на левата батерија и режимот на работа на машината, помагајќи да се направи подобар план за чистење.

JV85 Pro 卖点 图 - 上 把手 处

Горниот рачен дизајн

Патентираната горна рачка користи најмалку напор и троши дизајн и остава помалку стрес на мускулите на подлактицата, овозможувајќи долгорочно лесно чистење со правосмукалка.

JV85 Pro 卖点 图 - 电池 处

Траење до 70 мин

8PCS голем капацитет Одвојливи литиумски батерии, опремени со JIMMY 55% мотор со висока ефикасност, Максималното време на работа на машината достигнува 70 минути.

JV85 Pro LE LE -ЛЕД 屏 下

Патентиран хоризонтален циклон

JV85 Pro го применува најновиот патентиран дизајн на JIMMY, хоризонтален циклон, ги намалува кривините на патот на воздухот во чашата за прав, ја подобрува брзината на воздухот и ја елиминира блокадата на воздушниот пат

JV85 Pro 卖点 图 - 刷头 处

6 четки за чистење на сите страни

JV85 Pro доаѓа со 6 четки за вакуумирање на различни типови под со длабоко чистење и деликатна грижа за површините. Креативниот дизајн против намотување ви дава искуство без проблеми при чистење.

JV85 Pro 卖点 图 - 金属 管 折叠 处

Метална цевка со свиткување

Флексибилната метална цевка се движи под различен агол автоматски при чистење на различни области, можност за чистење под мебел со помалку напор. Овозможува подот да влезе слободно во сите видови ниски области.

Најновата генерација на JMMY

Безжична правосмукалка
Големо подобрување на перформансите

Подобрување на JV85_Pro_performance1

Користење на подобрувања на искуството

JV85_Pro_improvement1

Иновативна флексибилна цевка

JV85_Pro_improvement2

JV85_Pro_stong_suction
200AW најсилна моќност на вшмукување

Управувано од JIMMY 55% висока ефикасност 550W дигитален мотор без четки, JV85 Pro достигнува моќност на вшмукување 200AW, подобрена за 70%. Изработка на JV85 Pro најмоќната правосмукалка безжична JIMMY.

 • 100,000RPM

  Дигитален мотор

 • 200 AW

  Моќност на вшмукување

 • 550W

  моќност на мотор

 • 55%

  Висока ефикасност

JV85_Pro_long_battery
Долго работно време од 70 мин

8PCS литиумска батерија со голем капацитет, опремена со мотор со висока ефикасност JIMMY 55%, максималното работно време на машината достигнува 70 минути.

Време на работа W / Електрична глава: 13/25 / 55мин

Време на работа W / O Електрична глава: 15/30/70 мин

JV85_Pro_led_display
Интелигентен LED дисплеј

Интелигентниот LED дисплеј го покажува статусот на напојување на левата батерија и режимот на работа на машината, помагајќи да се направи подобар план за чистење.

JV85_Pro_хоризонтален_циклон
Патентиран хоризонтален циклон ја намалува загубата на вшмукување

JV85 Pro го примени најновиот патентиран дизајн на JIMMY, хоризонтален циклон, ги намалува кривините на патот за воздух во чашата за прав, ја подобрува брзината на воздухот и ја елиминира блокадата на воздушниот пат.

JV85_Pro_dual_циклон
Патентиран двоен циклон
Држи вшмукување континуирано силно

Патентираната технологија на двојно циклон на JIMMY ефикасно ја одделува прашината од воздухот и ја елиминира загубата на вшмукување. Споредувајќи се со мултициклони, двоциклонот предизвикува помала отпорност на воздухот и го прави вакуумот помоќен.

JV85_Pro_pust_cup
Капацитет на чашата со голема прашина 0.6L

Чаша за прашина со голем капацитет од 0.6 литри го намалува времето на чистење. Капацитетот на чашата за прав ја подобрува 20%.

JV85_Pro_upper_handle

Патентиран дизајн на горната рачка Лесен за носење со малку напор

Број на патент: CN201930429407.X; CN201930287739.9

Раката, цевката за правосмукалка и главата на подот се во иста линија за време на чистењето, заштедува повеќе напор за време на чистењето.

JV85_Pro_bendable_tube

Флексибилна метална цевка лесно се чисти под мебелот

Флексибилната метална цевка се движи под различен агол автоматски при чистење на различни области, можност за чистење под мебел со помалку напор. Овозможува подот да влезе слободно во сите видови ниски области.

JV85_Pro_floor_brushroll

Комбиниран четка за чистење Четки го чисти подот целосно со едно поминување

Мека и тврда коса со големина на дијаметар од 50мм, со големина на подот, собира големи остатоци, ситна прашина и избришете ги нечистотиите од земја и милениците за едно минување.

JV85_Pro_carpet_brushroll

Дополнителен четка за четки за длабоко чистење теписи

Опремен со четка за теписи со најлонска коса и гумена лента за длабоко чистење на тепих.

JV85_Pro_antiwind_brushroll

Ја чисти косата без намотување околу четката

JIMMY разви дизајн на чешлање на подот, што може да спречи навивање на миленичиња или човечка коса околу четката за чистење. Одлично за домови со домашни миленици.

Четка за JV85_Pro_ мултифункционална

Опрема со различни алатки за чистење на сите тешко достапни области.
Глава за електричен душек

Врши прашина и грини од прашина од длабокиот кревет или троседот преку силно тропање со четки.

Алатка за тапацир 2-во-1

Може да отстрани прашина и остатоци од масата или која било друга површина на мебелот.

Алатка за пукнатини 2-во-1

Може да отстрани прашина и остатоци од која било длабока пукнатина.

Мека четка

Опремено со мека четка и црево за истегнување, лесно исчистете некои тешко достапни места.

JV85_Pro_ Friendly_design

Лесно за чистење и одржување

Полнење за време на складирањето

Пакет за отстранување на батерии

Едно притискање на копчето за да се испразни чашата за прашина

Филтер и четка за миење четки

Што е вклучено

Додатоци за JV85_Pro_unboxing

JV85_Pro_parameter_stand

Параметар на производот
 • Име на производот: Правосмукалка JIMMY безжична JV85 Pro
 • Напон: 28.8V
 • Номинална моќност: 600W
 • Проток на воздух: 1.35м³ / мин
 • Сила на вшмукување: 200AW
 • Мотор: Дигитален мотор без четки
 • Време на работа W / Електрична глава: 13/25 / 55мин
 • Време на работа W / O Електрична глава: 15/30/70 мин
 • Време на полнење: 4-5Н
 • Бучава: 82dBA
 • Капацитет на чаша прашина: 0.6L
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас