сите категории

Рачен безжичен JV83

Стап правосмукалка

Подлабоко и полесно чистење

135AW Силна моќност на вшмукување

60 минути долг рок на траење

Лесна тежина од 1.5 кг

100,000 вртежи во минута мотор без четки

JV83 卖点 图 - 电池 处

Траење до 60 мин

6PCS голем капацитет Одвојливи литиумски батерии, опремени со JIMMY 55% мотор со висока ефикасност, овозможувајќи 2 начини на полнење. Максималното време на работа на машината достигнува 70 минути.

JV83 卖点 图 - 把手 处

65 ° Златен ергономски агол

65 ° ергономски и 1.5 кг лесен дизајн го олеснува држењето и користењето на правосмукалката, вршењето домашни работи веќе не е тешка работа.

JV83 卖点 图 - 刷头 处

5 четки за чистење на сите страни

JV85 Pro доаѓа со 5 четки за вакуумирање на различни типови под со длабоко чистење и деликатна грижа за површините. Креативниот дизајн против намотување ви дава искуство без проблеми при чистење.

JV83_дигитален_мотор1

Дигитален мотор со висока ефикасност, моќно вшмукување 135AW

Само-развиен дигитален мотор без четки од 100,000 вртежи во минута, обезбедува силна моќност.

55% дигитален мотор со висока ефикасност

Моќност на вшмукување 135AW

JV83_циклонична_филтрација2

Системот за филтрирање Muiti-Циклоничен придонесува за помоќно вшмукување

Циклонскиот систем за филтрирање може да одвои прашина од воздухот, протокот на воздух во машината е поголем, а вшмукувањето е посилно.

JV83_HEPA_филтер3

Ги отстранува алергените

Апсорбирајте и отстранете ги 99% ситни честички од прашина

Иновативно дизајнираното продолжено вратило за филтрирање на ХЕПА може да филтрира мали честички и алергени од 0.3 часот попладне и лесно се одвојува и чисти.

JV83_long_battery4

Пакетот литиумски батерии со голем капацитет работи до 60 минути долго време

Моќниот пакет батерии со голем капацитет има долго 60 минути, особено погоден за голема куќа и вила.

JV83_одвојлива_батерија5

Заменливиот пакет батерии не прави повеќе да се грижите за стареењето на батеријата

Батериите можат да се одделат и да се заменуваат кога стареат, така што машината ќе добие подолг век на траење.

JV83_ полнење_батерија6

Пакетот батерии може да се оддели од главното тело и да се полни одделно

Пакетот батерии може да се оддели од главното тело и да се полни на маса или во агол, каде и да сакате.

JV83_big_brushroll7

Четкичката со голем дијаметар од 50мм може да ја собере целата прашина и честички

Четката е доволно голема за да исчисти дури и купишта трошка од лушпа и честички.

JV83_композитивна_ четка8

Дизајн на мека и тврда комбинација на коса

Ракувајте со различни проблеми со чистење лесно

Делот од тврдата коса на четката може лесно да ја избрише нечистотијата, да ги отстрани стапалата на миленичето и да го полира подот; мекиот дел од косата може да ја исчисти дополнителната ситна прашина.

JV83_antiwinding_ четка9

Иновативна структура на чешлање на косата

Избегнувајте влакна од заплеткување

Дизајнираното Floorhead за чешлање на косата може ефикасно да го реши проблемот со заплеткување. Лесно се чисти косата на домашно милениче без да се заплеткувате околу четката.

JV83_mite_removal10 -

Електрична глава за душеци против грини, длабоко ги отстранува прашината и грините од креветот и софата

Четката ја совладува прашината од креветот, ефикасно ја отстранува ситната прашина и првутот.

JV83_greonomic_angle11 ~ 1

Хуманизираниот дизајн ја олеснува употребата

65 ° Златен ергономски агол 1.5 кг Мала тежина

Ергономскиот и лесен дизајн од 65 ° го олеснува држењето и користењето на правосмукалката, вршењето домашни работи веќе не е тешка работа.

JV83_ пријателски_дизајн12

Различни видови на глава на четки може да се користат за различни намени и места.

Електрични подни подови
може да се користи на тврд под и тепих. Прашина, влакна и големи честички може да се исчистат.

Електрична глава за душеци
Електрична глава против душеци за душеци може да се користи за кревети, софи, перници и јоргани.

Алатка за пукнатини 2-во-1
може да ја исчисти пукнатината од софи и седишта за автомобили и друг тесен простор до кој е тешко достапен

Алатка за тапацир 2-во-1
има мека најлонска четка, може да се користи за чистење мебел, електричен апарат и завеса.

Истегнено црево
должината може слободно да се прилагоди и може да чисти тешко достапни области со прикачени различни алатки.

Мека четка за коса
може да се користи за чистење на библиотеката и плакарот и прашината на таванот.

ЈВ83_деми што можат да се перат13

Хуманизираниот дизајн прави полесна употреба

Испразнете ја чашата за прав со едно притискање на копче, затоа не грижете се дека прашината ќе ви ги извалка рацете.

Одвојната и перална чаша за прашина не создава простор за бактерии

Чашата за прашина, филтерот ХЕПА и главата на подот е дозволено да се мијат во вода.

Што е вклучено

Фамилијарен портрет

JV83_станица

Параметар на производот
 • Име на производот: Рачно правосмукалка JIMMY JV83
 • Тип на мотор: Дигитален мотор без четки 420W
 • Номинална моќност (Ш): 450
 • Спецификација на батеријата: 7X2.5A1-1, 63WH
 • Време на полнење (H): 4-5
 • Начин на собирање прашина: Двојно-циклоничен
 • Вшмукување моќност (AW): 135
 • Тип на филтер за влез: ХЕПА
 • Тип на четка: Четка за четка за меки и тврди влакна
 • Проток на воздух (м3 / мин): 1.1
 • Време на рачно трчање (мин): Околу 11 мин
 • Рачно + Електрично време на траење на подот (мин): Околу 9/20/40 мин
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас