сите категории

IMИМИ ЈВ63

Рачна правосмукалка безжична

Силна моќност на вшмукување

Длабоко и лесно чистење

130AW Силна моќност на вшмукување

Патентирана технологија за циклонска филтрација

Одделен дизајн на четкички

60 минути долго време

65 ° Златна ергономска рачка за лесно маневрирање

JV63 има 65 ° ергономски агол на рачката и 1.46 кг мала тежина на машината, дава помалку сила на зглобот. Корисникот нема да се чувствува непријатно по долга употреба.

JV63 卖点 图 - 上 把手 处

Траење до 60 мин

7PCS голем капацитет Одвојливи литиумски батерии, опремени со JIMMY 55% мотор со висока ефикасност, Максималното време на работа на машината достигнува 60 минути.

JV63 卖点 图 - 电池 处

Патентирана двојна циклонска филтрација

Усвојување на турбо подобрена воздушна патека, со силен и непречен проток на воздух, моќта на вшмукување на машината е континуирана силна, способна да апсорбира и отстрани 99% честички од прашина.

JV63 卖点 图 - 尘 盒 处

5 четки за чистење на сите страни

JV63 доаѓа со 5 четки за вакуумирање на различни типови под со длабоко чистење и деликатна грижа за површините. Креативниот дизајн против намотување ви дава искуство без проблеми при чистење.

JV63 卖点 图 - 刷头 处

JV63_мотор без четки1

Патентиран брз дигитален мотор без четки, ви носи извонредно искуство со чистење

JIMMY самостојно го разви високо-ефективниот дигитален мотор со 100,000 вртежи во минута, што може да генерира моќност на вшмукување од 130AW и ви дава 55% висока ефикасност.

Лесно собира разни видови честички и прашина.

 • 10,000RPM

  Дигитален мотор

 • 450W

  Номинална моќност

 • 130 AW

  Моќност на вшмукување

JV63_голема_батерија2

60 минути долго време на трчање

Пакет литиумски батерии од 7 парчиња 2500mAh може да обезбеди 60 минути долго време.
Еден клуч за да вклучите 3 различни режими на вшмукување, за да ги задоволите потребите за чистење во различни прилики.

JV63_dual_filtration3

Патентиран систем на двојна циклонска филтрација, заштитувајте го вашето семејство

Усвојување на турбо подобрена воздушна патека, со силен и непречен проток на воздух, моќта на вшмукување на машината е силна во континуитет.

Високиот ефикасен филтер ХЕПА може ефикасно да апсорбира 99.97% 0.3 минијатури и мали алергени, лесен за одвојување и чистење

JV63_fator_brushroll4

Специјално опремен со посебен тврд под и тепих за четкички
Ефикасно ги чисти и тврдиот под и тепихот

50мм со голем дијаметар комбинирана мека и тврда влакна со цврст под под четка не само што може да собере ситна прашина и големи остатоци, туку и да ги избрише нечистотијата и стапалките на површината.

JV63_калим_ четка5

Иновативен специјален четка за четкички со специјална најлонска волна и гумена лента, може да донесе силно слабеење за да се испушти прашина длабоко во тепихот, поефикасно да се чистат теписите.

JV63_antiwinding_ четка6

Дизајн на коса против намотување

JIMMY разви лента за чешлање, која може да оддели различни видови на коса од четкичката за време на процесот на чистење, ефикасно да спречи мешање на косата од домашни миленици и човечки околу четкичките за валјаци.

JV63_matress_чистење7

Патентиран систем на двојна циклонска филтрација, заштитувајте го вашето семејство

Усвојување на турбо подобрена воздушна патека, со силен и непречен проток на воздух, моќта на вшмукување на машината е силна во континуитет.

Високиот ефикасен филтер ХЕПА може ефикасно да апсорбира 99.97% 0.3 минијатури и мали алергени, лесен за одвојување и чистење

JV63_ергономска_рачка8

Хуманизација Дизајн
Лесно чистење
Лесна и лесна маневрирање

JV65 има 65 ° ергономски агол на рачката и 1.46 кг мала тежина на машината, дава помалку сила на зглобот. Корисникот нема да се чувствува непријатно по долга употреба.

JV63_лесно_вакуирање9

Исчистете го ниското место, нема потреба да се превиткувате

Ергономскиот дизајн на рачката го олеснува држењето и користењето на правосмукалката, лесно чистете го дното на мебелот.

ЈВ63_деми што можат да се перат10

Дизајн што се одвојува и се мие

Нашата нечистотија чаша може да се одвои и да се пере, можете да ја испразните чашата за прав со едно притискање на копче, не треба да се грижите дека прашината ќе ви ги извалка рацете, а исто така можете лесно да ја исчистите и повторно да ја употребите по сушењето.

JV63_погодно_наплата 11

Полнење и место погодно

Бидете опремени со seatидно седиште за полнење, помогнете им на луѓето да го користат домашниот простор разумно и поефикасно.

JV63_мултифункционална четка12

Опремен со разни додатоци
Чисти од подот до таванот
Исчистете го високото место лесно

Екипиран со приклучокот и металната цевка, лесно можете да ја отстраните горната прашина.

Преместете ја прашината од пукнатини пријателски

Опремен со два алатка за четки 2 во 1, може да отстрани прашина и остатоци од која било длабока пукнатина без да ја оштети кревката површина.

Што е вклучено

Додатоци за JV63_unboxing

JV63_станица

Параметар на производот
 • Име на производот: Правосмукалка JIMMY безжична JV63
 • Мотор: 400W мотор без четки
 • Силата на вшмукување: 130AW
 • Бучава: 80dBA
 • Капацитет на нечистотија чаша: 0.5L
 • Капацитет на батерии: 7 парчиња / 2500mAh
 • Време на полнење: 4-5h
 • Тип на филтер: ХЕПА
 • Заплеткање против коса: Да
 • Нормален режим со неелектрична четка: околу 60 мин
 • Силен режим со неелектрична четка: околу 9 минути
 • Нормален режим со електрична четка: околу 40 мин
 • Силен режим со електрична четка: околу 8 мин
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас