сите категории

IMИМИ ЈВ53

Рачна правосмукалка безжична

Чистењето на целата куќа е лесно

125AW стабилна моќност на вшмукување

45 минути долг рок на траење

100,000 вртежи во минута Дигитален мотор

Патентирана двојно-циклонска филтрација


JV53 卖点 图 - 上 把手 处

65 ° Златна ергономска рачка за лесно маневрирање

JV53 има 65 ° ергономски агол на рачката и 1.46 кг мала тежина на машината, дава помалку сила на зглобот. Корисникот нема да се чувствува непријатно по долга употреба.

JV53 卖点 图 - 电池 处

Пакет за одвојување на Li-ion батерии

6PCS голем капацитет Одвојливи литиумски батерии, опремени со JIMMY 55% мотор со висока ефикасност, Максималното време на работа на машината достигнува 45 минути.

JV53 卖点 图 - 尘 盒 处

Патентирана двојна циклонска филтрација

Усвојување на турбо подобрена воздушна патека, со силен и непречен проток на воздух, моќта на вшмукување на машината е континуирана силна, способна да апсорбира и отстрани 99% честички од прашина.

JV53 卖点 图 - 刷头 处

5 четки за чистење на сите страни

JV53 доаѓа со 5 четки за вакуумирање на различни типови под со длабоко чистење и деликатна грижа за површините. Креативниот дизајн против намотување ви дава искуство без проблеми при чистење.

JV53_дигитален_мотор1

100,000 вртежи во минута Дигитален мотор обезбедува силна моќност на вшмукување

Опремен со 100,000 вртежи во минута дигитален мотор со висока ефикасност, номиналната моќност на JV53 достигнува 425W, а моќноста на вшмукување може да достигне и до 125AW.

JV53_циклонична_филтрација2

Патентиран систем на двојно-циклонска филтрација придонесува за помоќно вшмукување и поефикасно чистење

Во споредба со традиционалниот мултициклоничен систем за филтрирање, двојно-циклонскиот систем за филтрирање на JIMMY прави помал ветер и посилен ветер и добива помоќно вшмукување. Покрај тоа, ефикасно ја одделува прашината од воздухот, ефикасноста може да достигне дури 99%.

99% високо-ефикасна технологија за одвојување на прав и воздух

20KPa силна моќност на вшмукување

1м³ / мин Голем волумен Проток на воздух

JV53_HEPA_филтрација3

Висока ефикасност на филтерот ХЕПА заробува 99.97% од честичките мали како 0.3 микрони

Иновативно дизајнираниот продолжен филтер ХЕПА може ефикасно да апсорбира 0.3 мм ситни честички и алергени, лесен за одвојување и чистење.

JV53_голема_батерија4

Заменливиот пакет на батерии овозможува 45 мин. Долго време, доволно за поддршка на целата работа за чистење на куќата

Составен од 6 парчиња ќелии на батеријата од 2.5Ах, батерискиот пакет може да обезбеди електрична енергија од 54Wh. Може да се оддели од правосмукалката и да се полни одделно и да се замени со нова кога е стара, така што животниот век на правосмукалката може да се продолжи многу.

JV53_одвојлива_батерија5

Пакетот батерии може да управува правосмукалка за 45 Мин во нормален режим, што овозможува чистење од 350 °. Значи, доволно е да ја исчистите целата куќа лесно без повторно полнење.


 • 54Wh

  Капацитет на моќност

 • 45Min

  Времетраење во нормален режим

 • 350㎡

  Голема површина за чистење

JV53_large_brushroll6

55мм голем четка за дијаметар ги собира сите прашини и честички, лесно исчистете го подот

Метежот со четкички со меки и тврди влакна со дијаметар од 55мм може да ги собере сите прашини и честички, да ги избрише нечистотијата и стапалките на подот, да го полира подот при чистење.

55 четка со дијаметар
лесно се отстрануваат прашините и честичките

Делови од тврди влакна
ефикасно исчистете ја нечистотијата

Делови од меки влакна
полирајте го подот

JV53_antiwinding_ четка7 -

Иновативна структура за чешлање на косата ја избегнува косата од заплеткување

Дизајнираното подно подложување со чешлање на косата може ефикасно да го реши проблемот со заплеткување, лесно се чисти косата на домашно милениче без да се заплеткува околу четкичката.

JV53_matress_brush8 -

Електрична глава од душек ги чисти грините од прав и алергени

Грините за прашина можат да предизвикаат алергија на кожата, црвенило и оток на кожата, чешање, алергиски проблеми со носот, кашлица и астма. Специјално дизајнираната глава на електричен душек управувана од независен мотор, преку интензивно тепање и силно вшмукување, ги отстранува грините за прашина длабоко во душекот.

JV53_мултифункционална четка9

Различни видови додатоци задоволуваат различни потреби, лесно ги решаваат проблемите со чистењето

Без оглед во затворени простории или во вашиот автомобил, плафон или пукнатина на софа, можете да користите JV53 за чистење каде сакате, лесно и ефикасно.

Алатка за пукнатини 2-во-1

Електрична подна глава

Електрична глава за душеци

Алатка за тапацир 2 во 1 / Мека четка

JV53_ергономска_рачка10

Хуманизираниот дизајн ја олеснува употребата

Дизајн на златен ергономски агол од 65 ° и домаќин со лесна тежина од 1.46 кг нека работи лесно чистење
Ергономскиот 65 ° и домаќинот со тежина од 1.46 кг го олеснуваат држењето и користењето на правосмукалката, вршењето домашни работи веќе не е тешка работа.

JV53_чистење_прашина11

Празна чаша за прав со притискање на копче

Испразнете ја чашата за прав со едно притискање на копче, затоа не грижете се дека прашината ќе ви ги извалка рацете.

Што е вклучено

JV53

JV53_сребрена_станица

Параметар на производот
 • Име на производот: Правосмукалка JIMMY безжична JV53
 • Номинална моќност: 425W
 • Номинален напон: 21.6V
 • Проток на воздух: 1м³ / мин
 • Време на полнење: 4-5ч
 • Време на работа без електрична глава на подот: 8 минути (максимален режим) / 45 мин (нормален режим)
 • Време на работа со електрична глава на подот: 7 мин. (Максимален режим) / 35 мин. (Нормален режим)
 • Сила на вшмукување: 125AW
 • Спецификација на батеријата: 6 * 2.5Ах литиум-јонска батерија / 54WH
 • Притисок на вшмукување: 20KPa
 • Бучава: 80dBA
 • Начин на собирање прашина: Двоциклоничен систем за филтрирање
 • Капацитет на чаша прашина: 0.5л
 • Тип на четка: Четка за четка со меки и тврди влакна
 • Начин на полнење: База на полнење
 • Филтер за влез: ХЕПА
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас