сите категории

160AW Силна моќност на вшмукување

Флексибилна ментална цевка

Патентиран хоризонтален циклон

Интелигентен LED дисплеј

60 мин. Долг рок на траење

Лесна тежина

слика-1

Интелигентен LED дисплеј

Интелигентниот LED дисплеј го покажува статусот на напојување на левата батерија и режимот на работа на машината, помагајќи да се направи подобар план за чистење.

слика-2

Горниот рачен дизајн

Патентираната горна рачка користи најмалку напор и троши дизајн и остава помалку стрес врз мускулите на подлактицата, овозможувајќи долгорочно лесно чистење со правосмукалка.

слика-3

Траење до 60 мин

7PCS 2500mAh голем капацитет Одвојливи литиумски батерии, опремени со JIMMY 55% мотор со висока ефикасност, Максималното време на работа на машината достигнува 60 минути.

H8-LED

Патентиран хоризонтален циклон

H8 го применува најновиот патентиран дизајн на циклонот на JIMMY, ги намалува кривините во воздушниот пат на чашата со прашина, ја подобрува брзината на воздухот и ја елиминира блокадата на воздушниот пат.

слика-5

Автоматско прилагодување на моќноста за чистење на различни типови подови

JIMMY технологијата за набудување на оптоварувањето на подот може да препознае различен тип на под и да ја прилагоди работната моќ на машината за попаметно и ефикасно чистење.

слика-6

Метална цевка со свиткување

Флексибилната метална цевка се движи под различен агол автоматски при чистење на различни области, можност за чистење под мебел со помалку напор. Овозможува подот да влезе слободно во сите видови ниски области.

Patented Upper Handle Design  Light to carry and move over

слика-7


Силна моќност на вшмукување за сите видови чистење прашина

слика-8

Пакет за отстранување на батерии со две различни опции за полнење

3

слика-10

160AW Силна моќност на вшмукување

Driven by JIMMY 110,000RPM 55% high efficiency brushless digital motor, H8 reaches 160AW suction power.

110000 RPM Digital Motor

55% висока ефикасност

слика-11

Патентиран хоризонтален циклон ги елиминира загубите и блокадите на вшмукување

H8 го примени најновиот патентиран дизајн на циклонот на IMИМИ, ги намалува кривините во воздушната патека, што предизвикува губење на вшмукување и голема блокада на остатоци. Со хоризонталната технологија на циклон на IMИМИ, во голема мера може да се елиминира загубата на вшмукување на вакуум и блокада на остатоци во чашата за прашина.

слика-12

Патентиран двоен циклон ја намалува загубата на вшмукување

Патентираната технологија на двојниот циклон на IMИМИ ефикасно ја одделува прашината од воздухот и ја намалува загубата на вшмукување. Во споредба со мулти-циклонот, двојниот циклон на JIMMY предизвикува помал отпор на воздухот и го прави вакуумот помоќен.

слика-13

Паметен интерактивен систем Интелегентно управувајте со работата за чистење

слика-14

Ја чисти косата без намотување околу четката

JIMMY разви структура на чешлање на подот, што може да спречи навивање на миленичиња или човечка коса околу четката за чистење. Одлично за дома со миленичиња.

3

60 минути долго работно време

7pcs 2500mAh литиум со голем капацитет со паметен систем за управување со енергија, максималното време на работа на машината достигнува 60 минути.

слика-16

Флексибилна метална цевка
Easy to Clean Under Furniture

The flexible metal tube moves in different angle automaticallywhen cleaning different areas, able to clean under furniturewith less effort. It enables the floorhead to enter every kindsof low areas freely.

слика-17

4 различни режими за различна задача за чистење

слика-18

Автоматско прилагодување на моќноста за чистење на различен кат

JIMMY технологијата за набудување на оптоварувањето на подот може да препознае различен тип на под и да ја прилагоди работната моќ на машината за попаметно и ефикасно чистење.

слика-19

Пријателски дизајн

Едно притискање на копчето за да се испразни чашата за прашина
Практично без да ги валкате рацете


Филтер и четка за миење четки
Лесен за чистење и издржлив


Лесно се расклопува четка за четки
Лесно се расклопува и се мие

слика-20

Разновидни алатки за чистење на сите области со потешкотија

Електрична глава за душеци
Да се ​​отстрани прашината, влакната од миленичиња и грината од креветот и софата


Алатка за тапацир 2-во-1
За површина на мебел


Алатка за пукнатини 2-во-1
За тесни места

Што е вклучено

слика-21

слика-22

Параметар на производот
 • Модел бр: H8
 • Напон: 25.2V
 • Номинална моќност: 500W
 • Притисок на вшмукување: 25000Pa
 • Сила на вшмукување: 160AW
 • Мотор: Дигитален мотор без четки со висока ефикасност
 • Working Time W/Electric Head:
 • Eco: 35mins/Turbo: 18 mins/Max: 11mins
 • Working Time W/0 Electric Head:
 • Eco: 60mins / Turbo: 25 mins / Max: 13mins
 • Бучава: 80dBA
 • Капацитет на чаша прашина: 0.5л
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас