сите категории

JIMMY H8 Pro

Технологија на хоризонтален циклон
Помала тежина, помоќна

Лесна тежина од 1.49 кг

160AW силно вшмукување

70 минути долг рок на траење

Паметна технологија


H8 Pro LE 图 -LED 显示屏 处

Интелигентен LED дисплеј

Интелигентниот LED дисплеј го покажува статусот на напојување на левата батерија и режимот на работа на машината, помагајќи да се направи подобар план за чистење.

H8 Pro 卖点 图 - 上 把手 处

Горниот рачен дизајн

Патентираната горна рачка користи најмалку напор и троши дизајн и остава помалку стрес врз мускулите на подлактицата, овозможувајќи долгорочно лесно чистење со правосмукалка.

H8 Pro 卖点 图 - 电池 处

Траење до 70 мин

7PCS 3000mAh голем капацитет Одвојливи литиумски батерии, опремени со JIMMY 55% мотор со висока ефикасност, Максималното време на работа на машината достигнува 70 минути.

H8 Pro 卖点 图 -LED 屏 下

Патентиран хоризонтален циклон

H8 Pro го применува најновиот патентиран дизајн на JIMMY, хоризонтален циклон, ги намалува кривините на патот на воздухот во чашата за прав, ја подобрува брзината на воздухот и ја елиминира блокадата на воздушниот пат

H8 Pro 卖点 图 - 刷头 处

Автоматско прилагодување на моќноста за чистење на различни типови подови

JIMMY технологијата за набудување на оптоварувањето на подот може да препознае различен тип на под и да ја прилагоди работната моќ на машината за попаметно и ефикасно чистење.

Патентиран дизајн на горната рачка

Светло за носење и преместување

H8_Pro_upper_handheld1-1

Споредба на стресот во мускулите на различен дизајн на рачката

H8-1

Силна моќност на вшмукување за сите видови чистење прашина

H8_Pro_powerful_suction3 ~ 1

H8_Pro_strong_suction4
160AW Силна моќност на вшмукување

Дигитален мотор без четки JIMMY 110,000RPM 55% со висока ефикасност, H8 Pro достигнува 160AW вшмукувачка моќност со

 • 110,000RPM

  Дигитален мотор

 • 55%

  Висока ефикасност

H8_Pro_хоризонтален_циклон5
Патентиран хоризонтален циклон

Елиминира губење на вшмукување и блокада

H8 Pro го примени најновиот патентиран дизајн на JIMMY, хоризонтален циклон, ги намалува кривините на патот на воздухот во чашата со прав, што предизвикува губење на вшмукување и блокирање на големи остатоци. Со хоризонталната циклонска технологија на JIMMY може значително да се елиминира загубата на вшмукување во вакуум и блокадата на остатоците во чашата за прашина.

H8_Pro_dual_cyclone6
Патентиран двоен циклон

Ја намалува загубата на вшмукување

Патентираната технологија на двојно циклон на JIMMY ефикасно ја одделува прашината од воздухот и ја намалува загубата на вшмукување. Споредувајќи се со повеќециклони, двојниот циклон на JIMMY предизвикува помала отпорност на воздухот и го прави вакуумот помоќен.

H8_Pro_LED_ приказ7
Паметен интерактивен систем

Управувајте со работата за чистење интелигентно

H8_Pro_antiwinding_brushroll8
Ја чисти косата без намотување околу четката

JIMMY разви структура на чешлање на подот, што може да спречи навивање на миленичиња или човечка коса околу четката за чистење. Одлично за дома со миленичиња.

H8_Pro_long_duration9
Долго работно време од 70 мин

7pcs 3000mAh литиум со голем капацитет со паметен систем за управување со енергија, максималното време на работа на машината достигнува 70 минути.

Пакет за отстранување на батерии со две различни опции за полнење

h8pro-1920_01

4 различни режими за различна задача за чистење

H8_Pro_чисти за чистење 11

H8_Pro_ping_cing_power_adjust12

Автоматско прилагодување на моќноста за чистење на различен тип на под

JIMMY технологијата за набудување на товарот на подот може да препознае различен тип на под и да ја прилагоди работната моќ на машината за попаметно и поефикасно чистење *.

H8_Pro_combination_brushroll13

Комбиниран четка за чистење Четки го чисти подот целосно со едно поминување

Мека и тврда коса со дијаметар од 50 мм, со големина на подот, со големи дишни остатоци, ситна прашина и избришете ја нечистотијата од земја со едно поминување.

H8_Pro_ мултифункционален_чистач14

Разновидни алатки за чистење на сите области со потешкотија

Електрична глава за душеци
Да се ​​отстрани прашината, влакната од миленичиња и грината од креветот и софата

Мека четка
За површинска потреба од нежна грижа

Алатка за пукнатини 2-во-1
За површина на мебел

Алатка за пукнатини 2-во-1
За тесни места

Истегнено црево
За тешко достапно место

Повеќеаголен приклучок
За чистење на горниот дел од орманот

H8_Pro_ Friendly_design15

Пријателски дизајн

Едно притискање на копчето за да се испразни чашата за прашина

Лесно се расклопува четка за четки

Филтер и четка за миење четки

Што е вклучено

H8_Pro_unboxing_accessories16

H8_Pro_product_parameter17

Параметар на производот
 • Име на производот: JIMMY безжичен вакуум H8 Pro
 • Напон: 25.2V
 • Номинална моќност: 500W
 • Сила на вшмукување: 160AW
 • Мотор: Дигитален мотор без четки со висока ефикасност
 • Време на работа W / електрична глава
 • Еко: 38 мин. / Турбо: 20 мин. / Макс: 13 мин
 • Време на работа W / O Електрична глава
 • Еко: 70 мин. / Турбо: 28 мин. / Макс: 15 мин
 • Бучава: 80dBA
 • Капацитет на чаша прашина: 0.5л
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас