сите категории

на ЏИМИ
Моќна правосмукалка

JIMMY H9 Pro

Ги прифаќа сите предизвици за чистење

200AW Силна моќност на вшмукување

80 мин. Долг рок на траење

Флексибилна метална цевка

Патентиран хоризонтален циклон

Интелигентен LED дисплеј

Паметна технологија

H9 Pro- 上 把手 处

Горниот рачен дизајн

Патентираната горна рачка користи најмалку напор и троши дизајн и остава помалку стрес врз мускулите на подлактицата, овозможувајќи долгорочно лесно чистење со правосмукалка.

H9 Pro-LED 显示屏 处

Интелигентен LED дисплеј

Интелигентниот LED дисплеј го покажува статусот на напојување на левата батерија, режимот на работа на машината и кодот за грешка, помагајќи да се направи подобар план за чистење и брзо решавање проблеми.

H9 Pro- 电池 处

Траење до 80 мин

8PCS литиумски батерии што се одвојуваат со голем капацитет, опремени со мотор со висока ефикасност JIMMY 55%, нудејќи 2 опции за полнење.

H9 Pro-LED 屏 下

Патентиран хоризонтален циклон

H9 Pro го применува најновиот патентиран дизајн на JIMMY, хоризонтален циклон, ги намалува кривините на патот на воздухот во чашата за прав, ја подобрува брзината на воздухот и ја елиминира блокадата на воздушниот пат.

H9 Pro- 折弯 管 处

Метална цевка со свиткување

Флексибилната метална цевка се движи под различен агол автоматски при чистење на различни области, можност за чистење под мебел со помалку напор. Овозможува подот да влезе слободно во сите видови ниски области.

H9 Pro- 刷头 处

Автоматско прилагодување на моќноста за чистење на различни површини

JIMMY технологијата за набудување на оптоварувањето на подот може да препознае различен тип на под и да ја прилагоди работната моќ на машината за попаметно и ефикасно чистење.

Силна моќност на вшмукување за сите видови чистење прашина

H9_Pro_strong_suction1


Долго работно време од 80 мин

8PCS литиумска батерија со голем капацитет, опремена со JIMMY 55% мотор со висока ефикасност.

续航 - 电池 2

Пакет за отстранување на батерии со две различни опции за полнење

宽 1920_01 година

H9_Pro_дигитален_мотор4

200AW Силна моќност на вшмукување

Водени од JIMMY 55% висока ефикасност дигитален мотор без четки од 550W, H9 Pro достигнува моќност на вшмукување од 200AW.

 • 110000RPM

  Дигитален мотор

 • 55%

  Висока ефикасност

H9_Pro_хоризонтален_циклон5

Патентиран хоризонтален циклон ги елиминира загубите и блокадите на вшмукување

H9 Pro го примени најновиот патентиран дизајн на JIMMY, хоризонтален циклон, ги намалува кривините на патот на воздухот во чашата со прав, што предизвикува губење на вшмукување и блокирање на големи остатоци.

H9_Pro_dual_cyclone6

Патентиран двоен циклон ја намалува загубата на вшмукување

Патентираната технологија на двојниот циклон на JIMMY ефикасно ја одделува прашината од воздухот и ја намалува загубата на вшмукување. Во споредба со мултициклонот, двојниот циклон на JIMMY предизвикува помала отпорност на воздухот и го прави вакуумот помоќен.

H9_Pro_LED_ приказ7

Паметен интерактивен систем Интелегентно управувајте со работата за чистење

H9_Pro_antiwinding_brushroll8

Ја чисти косата без намотување околу четката

JIMMY разви структура на чешлање на подот, што може да спречи навивање на миленичиња или човечка коса околу четката за чистење. Одлично за дома со миленичиња.

H9_Pro_cust_cup9

Капацитет на чашата со голема прашина 0.6L

Чаша за прашина со голем капацитет од 0.6 литри го намалува времето на чистење. Капацитетот на чашата за прав ја подобрува 20%.

H9_Pro_ping_cing_power_adjust10

Автоматско прилагодување на моќноста за чистење на различни типови подови

JIMMY технологијата за набудување на товарот на подот и може да препознае различен тип на под и да ја прилагоди работната моќ на машината за попаметно и ефикасно чистење.

H9_Pro_чисти за чистење 11

4 различни режими за различни задачи за чистење

H9_Pro_upper_handle12

Патентиран дизајн на горната рачка
Светло за носење и преместување

Раката, цевката за правосмукалка и подот се во иста линија за време на чистењето, заштедуваат повеќе напор за време на чистењето.

H9_Pro_флексибилна_цевка13

Флексибилна метална цевка лесно се чисти под мебелот

Флексибилната метална цевка се движи под различен агол автоматски при чистење на различни области, можност за чистење под мебел со помалку напор. Овозможува подот да влезе слободно во сите видови ниски области.

H9_Pro_carpet_brushroll14

Дополнителен четка за четки за длабоко чистење теписи

Опремен со четка за теписи со најлонска коса и гумена лента за длабоко чистење на тепих.

H9_Pro_мултифункционални_томови15

Разновидни алатки за чистење на сите области тешко достапни
Глава за електричен душек

Да се ​​отстрани прашината, влакната од миленичиња и грината од креветот и софата

Мека четка

За површини на кои им е потребна понежна грижа

Алатка за пукнатини 2-во-1

За тесни места

Алатка за тапацир 2-во-1

За површина на мебел

H9_Pro_ Friendly_design16

Пријателски дизајн

Едно притискање на копчето за да се испразни чашата за прашина
Практично без да ги валкате рацете

Филтер и четка за миење четки
Лесен за чистење и издржлив

Лесно се расклопува четка за четки
Лесно се расклопува и се мие

Што е вклучено

H9_Pro_unboxing_accessories17

H9_Pro_product_parameter18

Параметар на производот
 • Име на производот: JIMMY безжичен вакуум H9 Pro
 • Напон: 28.8V
 • Номинална моќност: 600W
 • Притисок на вшмукување: 25000Pa
 • Проток на воздух: 1.35 м³/ мин
 • Сила на вшмукување: 200AW
 • Мотор: Дигитален мотор без четки со висока ефикасност
 • Време на работа W / Електрична глава: 15/25 / 60мин
 • Време на работа W / O Електрична глава: 17/30/80 мин
 • Време на полнење: 4-5Н
 • Бучава: 82dBA
 • Капацитет на чаша прашина: 0.6л
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас