сите категории

IMИМИ Б53

Блендер за смути со голема брзина со LED дисплеј

Различни интелигентни режими за задоволување на нутриционистичките режими
потребите на целото семејство

1000W висока моќност

Голема брзина од 25000 вртежи во минута

1.5L BPA Слободна чаша

Режими на работа на 5

Низок работен шум <80dB

Б53- 杯 身

Единствена структура која вознемирува турбуленции

Единствената вознемирувачка структура на турбуленцијата врз телото на теглата може во голема мера да ја наруши турбуленцијата, да ги собере состојките за лесно дробење, да го направи мешањето порамномерно.

Б53- 刀头 处

Четири листови од не'рѓосувачки челик

Ножеви од не'рѓосувачки челик, со висока цврстина и карактеристики на отпорност на корозија, 3Д дизајн за да се постигне сечење со повеќе агли и брзо дробење.

Б53- 显示屏 处

Дигитален дисплеј

Времето на работа и брзината на мешање покажуваат на дигиталниот дисплеј, што ви помага јасно да го знаете напредокот.

Б53- 旋钮 处

5 интелигентни режими и брзина на 6 нивоа

Мултифункционален мешалка B53 обезбедува 5 интелигентни режими и поставувања за брзина на 6 нивоа, бидејќи е мерка за мешање меки состојки, мешавина на тврди плодови и зготвени зрна и мелење на мраз, ореви и грав од суви зрна со едноставни поставки.

Б53- 果汁 杯

600мл Чаша за носење

Обезбедена е бесплатна преносна чаша без БПА, погодна за корисниците да ја носат, без оглед на затворено или на отворено, енергија за гориво во секое време.

Различни интелигентни режими за задоволување на нутриционистичките потреби на целото семејство

5 интелигентни режими Лесна работа     

Лесно се создаваат хранливи оброци за семејството

B53_5_интелигентни_ режими1-1


6 рачно прилагодување на брзината

Направете специјализирани пијалоци за различни членови на семејството

B53_6_level_speed2

B53_висока_брзина_моторна3

25000 вртежи во минута мотор со голема брзина

Повторено пулверизирање и мешање

Да ви донесе помазен вкус
1000W со голем вртежен момент мотор може да обезбеди силна моќност, носи голема брзина од 25000 вртежи во минута за максимална екстракција на хранливи материи и витамини од овошје, зеленчук, семиња. По повторното мешање, храната станува многу мазна без остатоци и лесно се апсорбира.

Б53_јаки_напони4

Честици со четири листови од не'рѓосувачки челик со висока јачина
Брзо пулверизирање, мазен вкус без остатоци

Ножеви од не'рѓосувачки челик, со висока цврстина и карактеристики на отпорност на корозија, 3Д дизајн за да се постигне сечење со повеќе агли и брзо дробење.

B53_дигитален_ приказ5

Дигитален дисплеј

Лесен за познавање на работниот напредок

Времето на траење на дигиталниот дисплеј ви помага јасно да го знаете напредокот.

Бесплатен материјал БПА, безбеден и здрав за бебиња

B53_6_BPA_free6


Пренослив чаша за носење

Наполнете гориво во секое време
Пренослива бесплатна чаша БПА е дадена бесплатноB53_portable_cup13

Б53_силна_ моќ7

Брзо пулверизирање и оставање на остатоци

Вршењето на вкусот е помазно

B53_jar_structure8

Единствена структура на турбуленција

Поеднакво мешање, поефикасно кршење на Wallидови

Единствената вознемирувачка структура на турбуленцијата на телото на теглата може во голема мера да ја наруши турбуленцијата, да ги собере состојките за лесно дробење, да го направи мешањето порамномерно и точно повеќе да се храни од состојките. Со специјално дизајнираниот комплет за ножеви, ефектот на дробење на мразот е многу подобар.

B53_light_jar9

0.8 кг Тешка мешавина со мала тежина

Лесно се подига

Тегла со мешавина на тегла е само 0.8 кг. Отпорен е на пукнатини и е издржлив, не е лесен за деформација.

Б53_лесно_чистење10

Функција за самочистење
Заштеда на време и труд

Теглата за мешање е безбедна за миење садови. Исто така, можете да го исчистите длабоко и темелно со избирање на Пулсот, кој режим не е само за мешање, туку може да се користи и за самочистење.

B53_голем_ капацитет11

1.5L голем капацитет

Доволно за да ги задоволите вашите дневни потреби за исхрана

Тегла дизајнирана со голем капацитет од 1.5 литри ја исполнува исхраната на целото семејство. Наутро или навечер користете Б53 за да подготвите домашен пијалок за семејството и да уживате заедно во вкусната храна.

B53_ намалување на бучава12

Тивок дизајн ја намалува бучавата и вибрациите

Моторот со високи перформанси произведува помалку вибрации и помал работен шум. Перницата за напојување помеѓу основата на моторот и телото на теглата ги намалува вибрациите и бучавата предизвикана од брзото ротирање, а работниот звук е понежен.

B53_smoothie_blender14

Параметар на производот
 • Име на производот: JIMMY Smart Smoothie Blender B53
 • Напон: 220-240V
 • Моќност: 1000W
 • Мотор: 25000 вртежи во минута (мотор без четки)
 • Контролен панел: ЛЕД-екран, електронско копче
 • Материјал за чаша: PCTG (без БПА)
 • Максимален капацитет (L): 1.5 L / 50.7 oz
 • Бучава: <80dB (A)
 • Должина на кабелот за напојување: 1.2 милиони
 • Lifeивотен век:> 100 Ч
 • Тежина: Моторна подлога 2.8 кг, тегла за мешање 0.8 кг
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас