сите категории

IMИМИ WB55

Правосмукалка за професионалци против одделение на грини

Брзо отстранува 99.99% грини од домашна прашина и други алергени

600W Силна моќност

Душек со ултразвучен пенетрати

Алергија Велика Британија сертифицирана

УВ-Ц ЛЕР убива 99.9% алергија

Композитни чешми за четкање моќно

Гумени ленти ја штитат површината на ткаенината

Метална мрежа филтер потрајни

Мек / Силен режим на двојно работење

Млазница за вшмукување во ширина од 245мм

WB55- 底部 圆点 超声 处

20000HZ-50000HZ Моќен ултразвук

Ултразвукот со голема моќност е нова безбедна технологија за уништување на грини од домашна прашина, бактерии и вируси. Ултразвучната технологија влијае на размножување на грини од домашна прашина.

WB55- 紫外线 灯 处

Професионална УВ-Ц ламба

УВ-Ц светлината елиминира 99.9% од бактериите и вирусите и ги парализира грините од прашина и ја забавува нивната способност за размножување.

WB55- 尘 盒 处

Двојна циклонска филтрација од 6 одделение

Вметнато со 6-степен систем за филтрирање, вклучувајќи HEPA одделение MIF филтер и двојно-циклонска филтрација, избегнувајќи повторно ослободување на штетните бактерии и патогени во воздухот.

WB55- 毛刷 处

Патентирана четка за ролери со композиција

Потчукнување на површината со силни вибрации за да се подигнат грините. Четкичката е специјално дизајнирана за вакуумирање на душеци, кревети, софи, тапацир и други слични површини без никакво оштетување.

На секое семејство му треба правосмукалка против грини

Истражувањата покажаа дека во некои области, повеќе од 80% од децата со астма се алергични на грини. Грини секаде, предизвикувајќи акни, астма и други проблеми.

WB55_mite_risks1


Сертифициран од Фондацијата Алергија Велика Британија

Ефект за отстранување на грини и алергија на прав и тестиран од професионална агенција, стапка на отстранување на грини 99.9%.

WB55_allergyUK_certificate2


600W голема моќност на вшмукување

Нема остатоци по отстранувањето на грините

Грини за прашина, коса, лесни за чистење

WB55_strong_suction3 -

WB55_ висок_прецизен_мотор4

Голем прецизен мотор, силна моќност со мал шум

Двојни мотори од 600w создаваат силна моќ на вшмукување.

Високопрецизен мотор

600W силна моќност

Дизајн на низок шум

WB55_циклонична_филтрација5

Циклоничен систем за филтрирање

Повеќекратната филтрација може ефикасно да го оддели алергенот од ситна прашина и грини од воздухот, помалку запушувајќи го филтерот и обезбедува континуирана голема моќ на вшмукување.

WB55_ефективен_филтер6-1

Задебелен филтер од не'рѓосувачки челик

Издржливо, избегнувајте секундарно загадување Ефективно филтрирајте коса, мирис, честички, прашина и други алергени.

WB55_ultrasonic_kill_mite7

Ултразвукот ефикасно ги убива грините од прашина

Ултразвукот ги уништува нервите на грините, го спречува растот на грините и ефикасно ги елиминира грините долго време.

WB55_large_brushroll8

Надградена трета генерација

Четка со четкички со мотор со голем дијаметар од 45мм

Спирално прислушување

Посилна сила

Длабоко отстранување на грините

Патентиран композитен четка, длабоко отстранете ги грините и прашината од душекот

Со мека гумена лента + мека лента за коса, силно прислушување 62000 пати / минута, лесно може да собере ситна прашина и грини без да ја оштети површината на душекот.

WB55_composite_brushroll9


Физички ултразвук за отстранување на грини

Експериментите докажаа дека ултразвукот од 20000-50000HZ делува само на опсегот на слухот на грините и е безопасен за човечкото тело.

WB55_ultrasonic_killing_mite10


Професионалното УВ-Ц ЛЕР УВ ги убива бактериите ефикасно

Стапката на отстранување на прашина е повеќе од 99.9%

WB55_UV_led11

WB55_2_ режими12

Двоен режим исполнува различни потреби за чистење

Силен режим - постелнина, душек

Нежен режим - тенка памучна ткаенина, свила.

WB55_државна_пункција13

Влез за вшмукување широк 245мм

Може лесно да исчисти кревет широк 1.8 метри за 5 минути. 50% зголемување на ефикасноста на чистење.

WB55_рабоени_делови14

Дизајнот за перење го прави чистењето поудобно
Приказ на детали за производот

WB55-дизајн_ преглед15

WB55_product_parameter16

Параметар на производот
  • Име на производот: УВ правосмукалка против МИТ JIMMY WB55
  • Номинална моќност: 600W
  • Номинален напон: 220-240V
  • Моќност на УВ ламба: 6W
  • Вид на четка за ролери: Мека гумена лента и четка за ролери со композиција од антистатички влакна
  • Мотор: Двоен
  • Начин на филтрација: Двојно-циклонски
  • Капацитет на чаша прашина: 0.5л
  • Должина на кабелот за напојување: 5м
  • Работен шум: ≤75dB
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас