сите категории

Длабоко чистење, здрав сон

JIMMY УВ правосмукалка против Мите WB41

Брзо ги елиминира 99.99% грини од домашна прашина и други алергени

Е-моќ четка композитна спирална ролна четка

22 см ширина на чистење

Двоен циклон, филтрација со висока ефикасност

Микро филтер на британскиот MIF, помалку затнување

Технологија за намалување на бучавата, работен шум од 65dB

Голем прецизен мотор, силно вшмукување

253.7nm УВ-Ц

Автоматската УВ-Ц ламба се исклучува кога е 5 см од кревет

WB41- 紫外线 灯 处

Професионална УВ-Ц ламба

УВ-Ц светлината елиминира 99.9% од бактериите и вирусите и ги парализира грините од прашина и ја забавува нивната способност за размножување.

WB41- 尘 盒 处

Двојна циклонска филтрација

Вметната со патентирана двојна циклонска филтрација - нова технологија за филтрирање на „Кинглјан“, избегнувајќи повторно ослободување на штетните бактерии и патогени во воздухот.

WB41- 毛刷 处

Патентирана четка за ролери со композиција

Потчукнување на површината со силни вибрации за да се подигнат грините. Четкичката е специјално дизајнирана за вакуумирање на душеци, кревети, софи, тапацир и други слични површини без никакво оштетување.

WB41_mite_risks1x

Шокантен факт

Алергенот од прашина и грини од прашина е еден од главните извори на алергени во затворените простории што може да предизвика дерматитис, астма и алергиски ринитис, итн.

WB41_ефикасен_двоен_мотор2

Ефикасен двомоторен, генерира посилна моќност

Дизајниран од Jimими, моторот со висока прецизност, плус уникатна технологија за намалување на бучавата, звукот за работа во машина е помек.

WB41_константна_сукција3

Систем за двојна циклонска филтрација, постојан и моќен

Патентирана технологија на двоен циклонски филтер од KingClean, одделени грини и прашина од воздухот, помалку запушување на чашата за прашина, вшмукување на машините е поконстантно.

WB41_large_brushroll4

Надградена четка за композитни спирални валјаци од 3-та генерација на 35 mm голем дијаметар

Спирално прислушување, Посилна јачина
Електрична композитна спирална ролери со голем дијаметар од 35мм, силно тропа кревет 12000 пати / мин

Нова комбинација, силна моќност

Четка за ролери за композиција, ефикасна и пријателска

WB41_композитна_ четка5


Поголема четка за ролери, поголема моќност

Сертификат од Алергија Велика Британија за намалување на прашина, алерген на прашина и бактерии.

WB41_државна_пункција6


УВ ламба

Ефикасно ги убива грините од прашина и бактериите.

WB41_UV_лампа8

WB41_large_dust_cup9

0.4 L чаша за прашина со голем капацитет, ефикасноста на чистењето е видлива

Видлива чаша за прашина, капацитетот за складирање е поголем

WB41_рабоени_делови10

Лесно се расклопува и се мие чашата за прашина

MIF и чашата за прав со висока ефикасност на филтрација може да се измијат, а по сушењето може повторно да се користат.

WB41_product_parameter11

Параметар на производот
  • Име на производот: УВ правосмукалка против МИТ JIMMY WB41
  • Номинална моќност: 400W
  • Номинален напон: 220-240V
  • Моќност на УВ ламба: 6W
  • Вид на четка за ролери: Мека гумена лента и четка за ролери со композиција од антистатички влакна
  • Филтер: MIF
  • Начин на филтрација: Двојно-циклонски
  • Капацитет на чаша прашина: 0.4л
  • Должина на кабелот за напојување: 5м
  • Работен шум: ≤75dB
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас