сите категории

IMИМИ ЈВ35

Правосмукалка против грини

Убивање грини од УВ и висока температура
За домаќинство и комерцијална употреба

5S Брзо загревање симулирајќи го сонцето за да убие грини

700W High Power ефикасно ги отстранува прашината и грините

Професионална УВ ламба убива 99.99% бактерии

Филтрирање на фини челични мрежи избегнувајте второ загадување на воздухот

Патентирана композитивна четка за валјаци ги отстранува грините со прашина со брзо прислушување

Чист душек со широк влез од 245мм поефикасно

JV35- 风口 处

5s брзо загревање

Брзо загревање 5 секунди и постојано дува топол ветер за ефикасно да ги отстрани грините од домашната прашина и бактериите од вашето место.

JV35- 紫外线 灯 处

Професионална УВ-Ц ламба

УВ-Ц светлината елиминира 99.9% од бактериите и вирусите и ги парализира грините од прашина и ја забавува нивната способност за размножување.

JV35- 尘 盒 处

Двојна циклонска филтрација од 6 одделение

Вметнато со 6-степен систем за филтрирање, вклучувајќи HEPA одделение MIF филтер и двојно-циклонска филтрација, избегнувајќи повторно ослободување на штетните бактерии и патогени во воздухот.

JV35- 毛刷 处

Патентирана четка за ролери со композиција

Потчукнување на површината со силни вибрации за да се подигнат грините. Четкичката е специјално дизајнирана за вакуумирање на душеци, кревети, софи, тапацир и други слични површини без никакво оштетување.

Акумулацијата на прашина од душек ги заглавува вашите пори, го забрзува стареењето на кожата
Влажната околина лесно раѓа грини

JV35_алерген_ризик1

JV35_забрзано греење2

5S брзо загревање

60 M грини за убивање висока температура

core технологијата

1

Симулирање на Сонцето

Јаглероден грејач на нанофибер

Загревајте до 60 ℃ за 5 секунди, продирајте постелнина и душек брзо, брзо убивајте ги грините и бактериите.

图片 1

60 ℃ постојан врел ветер

Убијте грини и одвлажнете го, направете го вашиот кревет почист и поудобен.

JV35_дигитален_мотор5

Моќен мотор со висока прецизност 700W

Новата генерација на надграден мотор со висока прецизност обезбедува помоќна моќ на вшмукување и прави помал шум, заштеда на енергија и ефикасност.

Високопрецизен мотор

16КПа голема вшмукување

Ефикасно заштеда на енергија

JV35_large_brushroll6

Цигла за ролери дизајнирана со голем дијаметар од 45 мм, може да ја отстрани косата без да се заплетка

Електрична спирална четка за ролери со голем дијаметар од 45мм се врти брзо и моќно чука, темелно ги отстранува грините за прашина.

JV35_UV_светлина7-1

Ефикасно убивање на бактерии со УВ

Стапката на отстранување на прашина е дури 99.9%

Голема пенетрација, умерена бранова должина од 253.7 нм, може да ги уништи и грините и бактериите.

JV35_композитивна_ четка9

Патентирана четка за ролери со композиција

Креативната мека гумена лента и композитивната ролна со антистатички влакна можат да отстранат мала прашина предизвикана од статички електрицитет и да избегнат абење на површината на јорган и душек.

35

245мм широк приклучок за вшмукување

Вакуум + Допрете + УВ, режим на чистење 3 во 1, исчистете го креветот за само неколку минути.

JV35_allergyUK_сертификација11

Заверен од британската фондација за алергија

Алергија Велика Британија ги потврдува производите кои ги намалуваат и отстрануваат алергените и бактериите.

JV35_висока_оценка_отстранување12

Ефективно отстранување на грини

Стапката на отстранување на Мите е 99.9%, а антибактериската стапка дури 99.99%.

Извештај за тестот на Институтот за истражување на апарати за домаќинство во Кина.

JV35_multiple_mode13

Обезбедени се 3 режими

Вакуум од УВ-допрете

УВ + вакуум

Допрете + Вакуум

УВ + Допрете + Вакуум

JV35_уживај_ спие

Длабоко во земјата за размножување на грините, нека грините нема каде да се сокријат.

JV35_ пријателски_дизајн14

Повеќе хуманизиран дизајн

Телото на машината за обложување на метал

Транспарентен куп за прашина со голем капацитет

Кул рационализиран дизајн

JV35_производ_параметар15

Параметар на производот
 • Име на производ: JIMMY УВ правосмукалка против Мите JV35
 • Номинална моќност: 700W
 • Номинален напон: 220-240V
 • Моќност на УВ ламба: 6W
 • Вид на четка за ролери: Мека гумена лента и четка за ролери со композиција од антистатички влакна
 • Мотор: Двоен
 • Начин на филтрација: Двојно-циклонски
 • Температура на топол ветер: 60
 • Капацитет на чаша прашина: 0.5л
 • Должина на кабелот за напојување: 5м
 • Работна бучава: d 74dB
 • Големина на машината: 370 × 283 × 223mm
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас