сите категории

IMИМИ ЈВ11

Рачна правосмукалка против грини

Силно прислушување, темелно чистење

14,000 XNUMX пати / мин Моќно прислушување

Професионална УВ-Ц ламба

22 см ширина на чистење

Технологија за намалување на бучавата

JV11- 紫外线 灯 处

Професионална УВ-Ц ламба

УВ-Ц светлината елиминира 99.9% од бактериите и вирусите и ги парализира грините од прашина и ја забавува нивната способност за размножување.

JV11- 尘 盒 处

99% ефикасна филтрација

Патентирана технологија на повеќестепен филтер за торнадо, ефикасност на одвојување прашина од повеќе од 99%, избегнува повторно ослободување на штетните бактерии и патогени во воздухот.

JV11- 毛刷 处

Патентирана четка за ролери со композиција

Потчукнување на површината со силни вибрации за да се подигнат грините. Четкичката е специјално дизајнирана за вакуумирање на душеци, кревети, софи, тапацир и други слични површини без никакво оштетување.

14,000 XNUMX пати / мин прислушување на висока фреквенција

Отстранете ги длабоките грини за прав и алергени

JV11_висока_фреквентна_преслушување1

JV11_композитен_ четка 2

3-та генерација на композитна спирална четка за валјаци
35 mm голем дијаметар, посилна цврстина

35мм електрична спирална четка за ролери со голем дијаметар е составена од меки гумени ленти и антистатички врвови.

Меките гумени ленти се помоќни и немаат технологија на спирално прислушување со мртов агол, потемелно отстранување на грините.

JV11_ефикасна_филтрација3

99% ефикасност на одвојување на филтрација

Држете се настрана од секундарното загадување
Патентирана технологија на повеќестепен филтер за торнадо, ефикасност на одвојување на прашина од повеќе од 99%, може ефикасно да ја филтрира ситната прашина, ефикасно да го намали секундарното загадување.

350W моќност, силно вшмукување
22СМ пристаниште за вшмукување

Силна моќност, Постојано чистете кревет 8 пати напред и назад за 2 минути.

JV11_чистка_ душек_софа4


Професионална УВ стерилизација

УВ-Ц ламбата од професионален степен 160мм може да ослободи ултравиолетова светлина со бранова должина од 253.7nm.

JV11_UV_mite_removal5

ЈВ11_длабоко_чистење6

Длабоко чисто

Донесува технологија за отстранување на четирикратни грини, туп со двојна цврстина, длабоко чисто, стерилизирање на ултравиолетовите зраци. Темелно исчистете ја површината на креветот, троседот, кадифен играчки, перници.
Композитна четка за ролери

JV11_cust_cup7

Чаша за прашина за визуелизација 0.4L

Транспарентна косо чаша прашина, капацитетот на складирање е поголем, фрлање со еден допир и дизајн што може да се одвои за перење, без грижа и не е валкан, удобен и брз.

JV11_производ_параметар8

Параметар на производот
  • Име на производ: JIMMY УВ правосмукалка против Мите JV11
  • Номинална моќност: 350W
  • Номинален напон: 220-240V
  • Моќност на УВ ламба: 6W
  • Вид на четка за ролери: Мека гумена лента и четка за ролери со композиција од антистатички влакна
  • Филтер: MIF
  • Капацитет на чаша прашина: 0.4л
  • Должина на кабелот за напојување: 5м
  • Работен шум: ≤78dB
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас