сите категории

ЏИМИ БХ5

Правосмукалка против грини од професионална класа

Брзо отстранува 99.99% грини од домашна прашина и други алергени

Силна моќност од 600 W

Ултразвукот продира во душекот

Сертифициран за алергија во Велика Британија

УВ-Ц LED убива 99.9% алергија

Композитните четкички допираат моќно

Гумени ленти ја штитат површината на ткаенината

Метален мрежен филтер потрајни

Мек/силен двоен режим на работа

Вшмукувачка млазница со ширина од 245 mm

BX5卖点图-底部圆点超声处

20000HZ-50000HZ Моќен ултразвук

Ултразвукот со висока моќност е нова безбедна технологија за уништување на грини од домашна прашина, бактерии и вируси. Ултразвучната технологија влијае на размножување на грини од домашна прашина.

BX5-紫外线灯处

Професионална UV-C ламба

УВ-Ц светлината елиминира 99.9% од бактериите и вирусите и ги парализира грините и ја забавува нивната способност да се размножуваат.

BX5卖点图-尘盒处

Двојна циклонска филтрација од 6 степен

Вметнат со систем за филтрирање од 6 степени, вклучувајќи HEPA филтер MIF и двоциклонска филтрација, со што се избегнува повторно ослободување на штетните бактерии и патогени во воздухот.

BX5-毛刷处

Патентирана композитна четка за ролери

Допрете ја површината со силни вибрации за да ги отстраните грините. Четката е специјално дизајнирана за вакуумирање на душеци, кревети, софи, тапацир и други слични површини без никаква штета.

Секое семејство има потреба од правосмукалка против грини

Истражувањата покажаа дека во некои области, повеќе од 80% од децата со астма се алергични на прашински грини. Грини се насекаде, предизвикувајќи акни, астма и други проблеми.

BX5_allergen_risks1


Сертифициран од Фондацијата за алергија на Велика Британија

Ефект на отстранување на прашина и алергија, тестиран и сертифициран од професионална агенција, стапка на отстранување на грини од 99.9%.

BX5_allergyUK_certificate2


600W Голема моќ на вшмукување

Нема остатоци по отстранувањето на грините
Грини од прашина, коса, лесни за чистење

BX5_strong_suction3-1

BX5_high_precision_motor4

Мотор со висока прецизност, силна моќност со низок шум

Двојните мотори од 600w создаваат силна моќ на вшмукување.

Мотор со висока прецизност

600W силна моќност

Дизајн на низок шум

BX5_cyclonic_filtration5

Циклоничен систем за филтрација

Повеќекратната филтрација може ефикасно да го одвои алергенот од ситната прашина и прашинскиот грини од воздухот, помалку затнувањето на филтерот и обезбедува континуирана голема моќ на вшмукување.

BX5_effective_filter6

Задебелен мрежен филтер од нерѓосувачки челик

Издржлив, избегнувајте секундарно загадување Ефикасно филтрирајте ја косата, гребење, честички, прашина и други алергени.

BX5_ultraasonic_killing_mite7

Ултразвукот ефикасно ги убива грините од прашина

Ултразвукот ги уништува нервите на грините, го спречува растот на грините и ефикасно ги елиминира грините долго време.

BX5_large_brushroll8

Надградена трета генерација

Четка со мотор со голем дијаметар од 45 mm

Спирално тапкање

Посилна сила

Длабоко отстранување на грини

Патентирана композитна четка за четка, длабоко отстранувајќи ги грините и прашината од душекот

Со мека гумена лента + мека лента за коса, силно удирање 62000 пати/минута, лесно може да собере ситна прашина и грини без да ја оштети површината на душекот.

BX5_composite_brushroll9


Физички ултразвук за отстранување на грини

Експериментите докажаа дека ултразвукот од 20000-50000HZ делува само на опсегот на слухот на грините и е безопасен за човечкото тело.

BX5_ultraasonic_mite_removal10


Професионалното UV-C LED UV ефикасно ги убива бактериите

Стапката на отстранување на грини е повеќе од 99.9%

BX5_UV_led11

BX5_2_modes12

Двојниот режим задоволува различни потреби за чистење

Силен режим - постелнина, душек
Нежен режим - тенка памучна ткаенина, свила.

BX5_wide_suction13

Влез за вшмукување широк 245 mm

Лесно може да исчисти кревет широк 1.8 метри за 5 минути. 50% зголемување на ефикасноста на чистењето.

BX5_washable_parts14

Дизајнот што може да се пере го прави чистењето поудобно
Приказ на детали за производот

BX5-design_overview15

BX5_product_parameter16

Параметар на производот
  • Product Name: JIMMY Anti-mite UV Vacuum Cleaner BX5
  • Номинална моќност: 600W
  • Номинален напон: 220-240V
  • Моќност на УВ ламба: 6W
  • Тип на четка со валјак: мека гумена лента и ролери со композитни антистатички влакна
  • Мотор: Двоен
  • Начин на филтрација: двоциклонски
  • Капацитет на чаша за прав: 0.5L
  • Должина на кабелот за напојување: 5м
  • Работен шум:≤75dB
Истражете повеќе производи
Претплата

Претплатете се на нашиот билтен

Следете нас

Ние сакаме да се слушнеме со вас

Жешки категории