сите категории
sidebanner.jpg

Ние сме за чистење и грижа

Создавање висококвалитетен здрав живот за глобалните корисници со иновативна технологија

16 години водечки на пазарот
Hotешки производи што се продаваат на над 100 земји

16 години водечки на пазарот Hotешки производи што се продаваат на над 100 земји

За Jimими

JIMMY, брендот под KingClean Electric Co., Ltd, се посветува на создавање висококвалитетен здрав живот за глобалните корисници. KingClean Electric Co., Ltd се фокусира во индустријата за чистење на животната средина 29 години од нејзиното основање во 1994 година, и е една од најголемите светски компании за развој и производство на правосмукалки 19 години од 2004 година. Компанијата има над 800 инженери за истражување и развој. применува околу 200 нови патенти секоја година и поседува над 1800 патенти и развива околу 100 нови производи секоја година. JIMMY инсистира на развој на иновативни апарати за нега на подот преку континуирани технолошки иновации.

Претпријатие чест

2019- Победник на „Црвените точки“
2019- Победник на „Црвените точки“

Црвената точка е награда за висок дизајн. Меѓународното жири за наградата Red Dot: Дизајн на производи го доделува овој баран печат на квалитет само на производи што се одликуваат со извонреден дизајн. Во 2019 година, JIMMY ја лансираше својата најнова генерација моќна безжична правосмукалка JV85 Pro и JV85. Кингклин беше почестен да ја добие престижната награда за дизајн на „Red Dot“ во 2019 година.

2019- Победник за современ добар дизајн
2019- Победник за современ добар дизајн

Награда за современ добар дизајн, скратено како CGD, е меѓународна награда за дизајн организирана од Red Dot. CGD го доделува производот чиј дизајн е до највисок меѓународен стандард. Кинглјан гордо стана добитник на CGD во 2019 година за својот извонреден дизајн на производи од најмоќната серија стап-правосмукалки.

Финалист за меѓународни награди за дизајн во 2020 година
Финалист за меѓународни награди за дизајн во 2020 година

Меѓународни награди за извонредност на дизајнот (ИДЕА) е една од најдолгите и најпрестижните програми за награди за дизајн што постојат. Првично основана за препознавање на исклучителни достигнувања во индустрискиот дизајн, оттогаш програмата порасна за да го истакне дизајнот во многу поврзани дисциплини, вклучувајќи стратегија за дизајн, брендирање, дигитална интеракција и многу повеќе.

Добитник на наградата за дизајн 2020-iF
Добитник на наградата за дизајн 2020-iF

Наградата за дизајн iF е признаена како арбитер за квалитет за исклучителен дизајн. Наградата е една од најважните награди за дизајн во светот и доделени поднесоци во различни дисциплини. Етикетата iF е позната во светот за извонредни услуги за дизајн и ја означува најстарата независна организација за дизајн во светот.

2020-Добар избор на дизајн Кореја
2020-Добар избор на дизајн Кореја

Good Design Selection е најстарата и најпрестижната програма за награди организирана во Кореја. Good Design Selection ги почестува годишните достигнувања на најдобрите индустриски и графички дизајнери и светски производители за нивната потрага по извонредна совршеност на дизајнот. Во 2020 година, ноември, фен за коса JIMMY F6 беше избран за добар избор на дизајн според својата извонредна уметност за индустриски дизајн.

Фокусирајте се на иновациите 28 години

1994
1994

Г-дин Ни Зуген, кој има инженерско потекло, ја формираше Суджоу JinинЛиКе Електрик Ко., Рибар. во фабрика од 2000 квадратни метри со 60 вработени и една производна линија, започнувајќи го својот пионерски начин со бизнис правосмукалка ОДМ како режим на управување.

1996
1996

Kingclean успешно лансираше два модели на правосмукалка од серијата Буба, JC861 и JC862. JC 862 успешно се продаваше 15 години од 1996 до 2010 година со акумулиран обем на продажба од 3 милиони парчиња, што е најуспешниот производ во историјата на Кингклин. Годишниот обем на продажба достигна 670,000.00 XNUMX парчиња, стана најголемиот производител на правосмукалка во Кина. Компанијата започна да го користи англиското име „Кинглјан“ со импликација дека нашата визија е да бидеме лидер во индустријата за домашно чистење.

1997
1997

Kingclean самостојно го разви првиот брз мотор во Кина со над 30,000.00 вртежи во минута од 1200W со високи перформанси, ниска цена и долг животен век.

2011
2011

Kingclean успешно разви турбо млазница со функција за чистење и две правосмукалки T3 & T5 кои можат да чистат тврд под за домашниот пазар. Тоа беше првата иновација во светот што го прави брендот LEXY да се истакне и да се зголеми рангирањето да биде број 2 со удел на пазарот од 5% на повеќе од 15% во рок од две години.

2014
2014

Kingclean (KCL) успешно ја разви првата правосмукалка со голема моќност на вшмукување користејќи мотор BLDC од 80,000 вртежи во минута и литиумска батерија во Кина. И развојот и примената на брз мотор без четки од 80,000 вртежи во минута ја освои Втората награда на „Напредок на технологијата за домашни апарати во Кина“.

2015
2015

Kingclean успешно разви „правосмукалка безжичен Magic M8 со супер дигитален мотор и моќ на вшмукување“. Оваа серија целосно се разликува од традиционалната правосмукалка и има епохално значење. Со карактери кои се погодни, функционални и супер моќни. Претставите на М8 достигнуваат светско напредно ниво со 18 патенти. Во мај 2015 година, KCL успешно котираше на берзата во Шангај. (код на акции: 603355)

2017
2017

Првиот интелигентен вентилатор за климатизација, дизајниран да обезбеди меко, тивко и интелигентно прилагодување на природниот ветер со иновативни 7 лисја и променлива технологија на мотори без четки, гордо беше награден со наградата за апландски производи на здружението за домашни апарати во Кина.

2018
2018

Во март 2018 година, на М95 му беше доделена наградата за апландски производи на здружението за апарати за домаќинство во Кина. Во меѓувреме, се роди новата марка на езерски електричен бренд JIMMY Iakshmi, додавајќи светла боја на подмладување на индустријата за правосмукалки. Сега, производите на JIMMY се продаваат низ целиот свет со голема репутација.